chudnutie - biorezonancia Martin - bicom

Prejsť na obsah

Chudnutie biorezonančnou  terapiou

Na úvod je potrebné si uvedomiť, že biorezonancia sama o sebe nie je nástroj ako schudnúť. Biorezonancia má za úlohu Vám naštartovať metabolizmus a pomôcť mu k spravnej činnosti. Vo väčšine je metabolizmus spomalený a pracuje nesprávne, čoho výsledkom je priberanie, alebo problém schudnúť. Čiže hlavným prínosom biorezonancie je naštartovanie správnej činnosti metabolizmu a spolu s Vašou športovou aktivitou, správnym jedením, dodržiavaním pitného režimu - jedným slovom zdravým životným štýlom - Vám pomôcť k nadobudnutiu zdravia, peknej postavy či pozdvihnutia sebadôvery. A podstane tým skrátiť cestu za želaným cieľom.

Základné zásady:


1. Musíme jesť, aby sme schudli.
2. Musíme nášmu telu rozumieť.
3. Musíme stravu správne jesť.
4. Musíme piť, aby sme schudli.
5. Musíme sa pohybovať, aby sme schudli.
6. Spoločne schudneme ľahšie.

1. Musíme jesť aby sme schudli
Ak telu chýbajú vyživovacie látky, tlmí svoju látkovú výmenu. Spotrebuje menej energie. To je ochranný mechanizmus organizmu. Takže nesmieme mať žiadny hlad, pokiaľ chceme schudnúť.
Prostredníctvom neustálych diét znížite látkovú výmenu, to je základná príčina, prečo je chudnutie obťažné. Nazvime to zlým naprogramovaním látkovej výmeny. Takto je naprogramovaná „na núdzovú dobu“. Beží celú dobu úsporne, aj keď sa opäť  normálne stravujeme. Toto má za následok, že si telo vybuduje ešte viac tukových zásob. Označujeme to ako „ JO-JO efekt“.
Môže dôjsť k blokádam látkovej výmeny. Po opakovaných diétach môže byť látková výmena natoľko zablokovaná, že nemôžete schudnúť, aj keby ste nič nejedli.
To znamená, že pokiaľ chceme schudnúť, musí dôjsť k oživeniu látkovej výmeny.


2. Musíme nášmu telu rozumieť
V hypothalame (centrum  chutičasť - medzimozgu) je umiestené centrum hladu a sýtosti, ktoré riadi náš apetít. Krv mu zasiela informáciu, aký je napr. vysoký obsah cukru v krvi, či by tukové bunky chceli ďalší prísun potravy atď. Hypotalamus velí vojsku hormónov hladu a sýtosti. Mal by vlastne koordinovať hlad, sýtosť a chute.

Lenže: u mnohých ľudí už nie je táto koordinácia v poriadku. Pretože nejeme, keď máme hlad, ale prijímame prázdne kalórie - vlastné brzdy hladu v tele. Pokiaľ je žalúdok plný, presunie sa hormón cholezytokinín, vytvárajúci pocit sýtosti, do hypothalamu a hlási: „prerušiť prijímanie potravy“.

Akonáhle niečo zjeme, vyrába tukové tkanivo leptín. Aj tento hormón sa dostane krvnou cestou do hypotalamu a oznámi: „Je k dispozícii dostatok energie“. U ľudí s obezitou táto signalizácia  „PRERUŠIŤ“ prijímanie potravy a „DOSTATOK“ energie nie sú už vnímané.

3. Kto chce schudnúť, musí aj správne jesť
Jesť je pôžitok. Urobte si čas na jedlo, pekne si nastolujte a vychutnávajte si to, čo jete. Počas dňa nesmiete mať pocit hladu, preto raňajkujte, desiatujte, obedujte, olovrantujte, večerajte, vždy podľa možnosti v rovnaký čas. Večeru ukončujte o 18hod, podľa okolností aj o 19.hod. ALE  POZOR!!! Medzi  posledným jedlom večer a prvým na druhý deň ráno, je potrebný časový  odstup 14 hod. To znamená: večera o 18.hod . raňajky o 8 hod. Medzi tým nekonzumujte ani ovocie, ani  žiadne pochutiny, len uhasínajte smäd vodou.

Odporúčame jesť:
 • jedlá upravované varením, dusením, pri ktorých používate min. množstvo tuku (olej repkový, olivový)
 • mäsá chudé, hydina,  ryby, teľacina, jahňacina, zajac a iné ľahko stráviteľné druhy
 • nízkotučné  syry, mliečne produkty, prírodné jogurty
 • slaďte, len keď je to nutné, predovšetkým medom alebo fruktózou
 • pri príprave potravín používajte prírodné koreniny, nie zmesi alebo bujóny a pod., nebojte sa ani štipľavej papriky.
 • VARTE PESTRO  s prírodnými  bylinkami
 • Využívajte sezónnu zeleninu, čo si  telo daný moment  žiada, podľa ročného obdobia
 • prejdite na 7-dňový cyklus, napr. určite si pravidelný rybí deň, strukovinový deň a pod
 • prispôsobte si jedlo svojím návykom
 • dbajte na výber kvalitných potravín

4. Musíte piť, aby ste schudli
V noci sa toxické látky  z orgánov uvoľňujú. Od rána od 8hod.do 14 hod. sa  vyplavujú - PRE TENTO PROCES TREBA PIŤ!!!!!
AKO??? Každú hod od 8.hod do 14hod. pohár čistej vody, lebo len tá dokáže na seba naviazať nežiadúce látky v tele a vyplaviť ich von.
 • kto nie je pripravený dodržiavať pitný  režim, neschudne
 • kto nepije, bráni látkovej výmene
 • kto nepije, prekyslí si organizmus
 • toxické látky na seba viažu vodu. Tkanivo je napité a to môže prospieť celulitíde

5. Musíte sa pohybovať, aby ste schudli
 • neriešte pohyb nárazovým cvičením,
 • premyslite si, ktorý druh pohybu máte najradšej a zamerajte sa na ten,
 • ak sa neradi nútite do telocviku, tak pravidelne robte naťahovacie cviky a posiľňujte brušné svalstvo,
 • nezabúdajte na prechádzky a čistý vzduch, chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb, čistý vzduch okysličí organizmus

Návrat na obsah