psychycké problémy - biorezonancia Martin - bicom

Prejsť na obsah

Stres

Stres postihuje ľudí všetkých vekových kategórií a všetkých príjmových skupín. Stres má mnoho foriem; definuje sa ako akákoľvek zmena, na ktorú si človek musí zvykať. Môže byť navodená emóciami, myšlienkami, vzťahmi alebo vonkajšími udalosťami. Stres môžete pociťovať ako hnev, úzkosť, vzrušenie alebo ako nejasné pocity napätia, ktorých sa neviete zbaviť. Niekedy si váš mozog nemusí byť stresu vôbec vedomý, ale vaše telo trpí jeho účinkami.


Nie každý stres je zlý. Pod stresom ste aj vtedy, keď sa pripravujete na podanie úžasného výkonu alebo keď s napätím sledujete majstrovstvá sveta v hokeji. Veľkolepá udalosť vo vašom živote (napríklad narodenie dieťaťa) môže byť tak isto stresujúca ako tragická udalosť (napríklad úmrtie v rodine). Život bez stresu by bol veľmi nudný, preto nenavrhujeme, aby ste sa pokúsili úplne sa stresu zbaviť. To by sa vám pravdepodobne aj tak nepodarilo. Môžete sa však naučiť, ako sa so stresom vyrovnať alebo ako sa mu vyhnúť, pretože:


Niektoré typy chronického stresu môžu zvýšiť vaše riziko srdcových ochorení. Príliš veľa stresu vám môže znemožniť schopnosť osvojiť si zdravý životný štýl.


Aké následky má stres?
Telo pod stresom reaguje predvídateľne a veľmi často nepríjemne:

  • V tele prúdi adrenalín.

  • Zrýchľuje sa dýchanie.

  • Zrýchľuje sa tlkot srdca.

  • Cievy vedúce do tráviacich orgánov sa zúžia, aby sa viac krvi dostalo do ostatných svalov.

  • Zvyšuje sa krvný tlak.


Tieto reakcie máme v sebe zabudované. Dávajú nám silu, ktorú potrebujeme v pohotovostných situáciách.

Prejavy stresu
Stres môže mať na každého iné účinky - nemusíte mať žiadne fyzické príznaky, no pritom môžete cítiť nesmiernu úzkosť. Nemusíte si byť tejto úzkosti ani vedomí, ale môžete trpieť bolesťami, ktoré sú výsledkom napätých svalov.


Fyzické prejavy
Bolesti hlavy, bolesti chrbta, bolesti krku, napäté svalstvo, zovretá čeľusť, bolesti žalúdka, pocit, že sa dusíte, spotené ruky, únava bez príčiny.


Psychické prejavy
Úzkosť, hnev, podráždenosť, netrpezlivosť, pocit, že nič nemáte pod kontrolou, pocit, že nič nestíhate.

Stres sa u ľudí prejavuje rôznymi prejavmi správania a reakcií:
Stále sa ponáhľate, neobsedíte na jednom mieste, rozprávate a jete rýchlo, neznášate prehru, jete - aby ste sa upokojili, fajčíte - aby ste sa upokojili, pijete - aby ste sa upokojili.

Terapia zameraná na psychiku

Pri biorezonančej terapii je k dispozícii aj najnižší frekvenční rozsah. To je veľmi dôležitý frekvenčný rozsah, v ktorom pracujú aj mozgové vlny. Keďže je mozog nadradenou riadiacou centrálou organizmu, môžeme vychádzať z toho, že terapiou v tomto najnižšom frekvenčnom rozsahu oslovíme i túto úroveň a môžeme dosiahnuť reguláciu uvoľnenia blokád na riadiacej úrovni, do ktorej pri terapii doteraz nebolo možné zasahovať.


To nám dáva možnosť riešiť aj zdravotné problémy psychického charakteru ako napr. depresie, autizmus, afektívne poruchy, úzkostné a panické stavy,  závislosti – na alkohole, drogách a liekoch a zároveň – čo je veľmi dôležité – poskytnúť aj podpornú terapiu pre ostatné problémy fyzického charakteru, pretože symptómy sú akýmsi jazykom tela. Pri časovej tiesni môžte relax nahradiť našim biorezonančným relaxom.

Pre správnu činnosť organizmu je potrebné dodržiavať základy psychohygieny. Relax by sa dal definovať ako oddych, siesta, pauza počas aktívneho života. Pri relaxe by ste mali uvoľniť nielen telo, ale aj dušu. Mali by sme zabudnúť na starosti bežného života a načerpať nové sily. Relax je považovaný za súčasť zdravého životného štýlu.
Každý však relaxuje iným spôsobom, čo však nie je dôležité. Dôležité je to, že relaxujete. Stres totiž spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Ale poďme sa radšej pozrieť na to, ako môžete relaxovať.

Relax v prírode
Práve v prírode mnoho ľudí načerpáva energiu. Niektorí len pri prechádzke, iní sa venujú turistike, ale aj športu v prírode. Pokiaľ sa radi prechádzate po lese, ale už vám len kráčať nestačí, kúpte si bicykel a skúste sa horou previezť na kolesách a naopak. Ak sa venujete turistike, skúste sa po lese prejsť len tak, bez vytýčeného cieľa. Okrem toho, že príjemne zrelaxujete, už za jednu minútu chôdze spálite okolo 370 kalórií.

Relax vo vode
Ak nepatríte k aktívnym ľuďom, ale radšej relaxujete v pokoji, skúste navštíviť kúpele. Horúca liečivá voda príjemne uvoľní telo a, samozrejme, aj myseľ. Pokiaľ so sebou zoberiete niekoho blízkeho, bude to ešte príjemnejšie. Vo vode sa dá však relaxovať aj aktívne, či už plávaním, vodným aerobikom, alebo iným vodným športom. Pri plávaní spálite za minútu asi 600 kalórií.

Aktívny relax
Ako sme už viackrát spomínali, jedným, a to veľmi častým spôsobom relaxovania, je šport. Športovať môžete sami alebo v skupine. Ideálnym športom pre relax je pre ženy napríklad fitnes, aerobik či už spomínané plávanie. Pokiaľ si chcete ísť zašportovať s priateľkou, vyberte si tenis, choďte si zabehať alebo zájdite do fitnescentra. Pri tenise spálite za minútu približne 610 kalórií. Ak chcete športovať v kolektíve, zahrajte si basketbal či futbal. Dôležité však je, aby ste sa pri športe nevystresovali viac než po rodičovskom združení.

Návrat na obsah